نخستین بارش پاییزی در راه مازندران

معاون هواشناسی مازندران خبر داد


احمد اسدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: روز پنج‌شنبه یکم مهر ماه امسال به‌دلیل شکل‌گیری جریانات شمالی و عبور امواج تراز میانی جو شاهد افزایش ابر و کاهش حداکثر دما در سطح مازندران بودیم؛ به‌طوری‌که حداکثر دمای امروز ساری با سه درجه کاهش به 31 و دمای دشت‌ناز با پنج درجه کاهش به 30 درجه سانتی‌گراد بالای صفر رسید.

وی بیان کرد: با توجه به تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، از پنج‌شنبه‌شب تا صبح شنبه انتظار داریم شاهد افزایش ابر و رگبارهای پراکنده در آسمان مازندران باشیم که بارش چندانی پیش‌بینی نمی‌شود.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران تصریح کرد: از بعدازظهر شنبه با تقویت تدریجی جریانات شمالی و عبور امواج تراز میانی جو انتظار داریم شاهد تراکم ابر، بارندگی، وزش باد (برخی مناطق شدید) و رعد و برق پراکنده در آسمان استان باشیم.

اسدی با اشاره به اینکه این وضعیت تا روز یک‌شنبه در آسمان مازندران تداوم دارد، اضافه کرد: از روز دوشنبه انتظار داریم به‌تدریج از ناپایداری و ابرناکی آسمان استان کاسته شود.

وی یادآور شد: همچنین از عصر شنبه تا روز یک‌شنبه به‌دلیل بارش‌های رگباری در برخی از مناطق مازندران و شدت بارش‌ها احتمال آب‌گرفتگی در برخی از مناطق مازندران دور از انتظار نیست.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران با اعلام اینکه روز جمعه تغییرات دمایی چندانی در حداکثر دمای استان اتفاق نمی‌افتد، افزود: از بعدازظهر شنبه به‌ویژه روز یک‌شنبه دمای هوای استان کاهش می‌یابد؛ به‌طوری‌که روز یک‌شنبه شاهد هوای خنکی در آسمان مازندران هستیم.

وی در پایان گفت: دریای مازندران تا صبح شنبه نسبتاً مواج و از بعدازظهر شنبه به‌صورت مواج و طوفانی پیش‌بینی می‌شود.

تمامی اخبار مازندران را در ( آژانس عکس مازندران ) دنبال کنید.

wad طراحی وب سایت برنامه نویسی و اپلیکیشن