نسل جوان باید با فرهنگ دفاع مقدس آشنا شود

فرمانده دانشگاه علوم دریایی نوشهر:


فرمانده دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) نوشهر گفت: رزمندگان گذشته، باید نسل جوان را با فرهنگ دفاع مقدس آشنا کنند.

به گزارش ایسنا مازندران، امیر دریادار حکیمی امروز در مراسم رژه نیروهای مسلح که به مناسبت هفته دفاع مقدس در ساری برگزار شد، گفت: پس از انقلاب اسلامی دشمن زبون از فرصت استفاده کرد و با ادعاهای مرزی قبل از 31 شهریور 59 کشور ما را مورد حمله گسترده از طریق زمینی دریایی و هوایی قرار داد.

وی افزود: صدام که در ابتدای جنگ تصور می کرد سه روزه خوزستان را تصرف می کند حتی تا هشت سال نتوانست وجبی از خاک کشور را به تصرف درآوردند.

فرمانده دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) نوشهر تصریح کرد: برآورد دشمن این بود که در یک هفته نیروهای ایران را شکست داده و در تهران مصاحبه داشته باشد اما این راهبردش با شکست مواجه شد و با آنکه هنوز نیروهای رزمی و دفاعی ایران به درستی شکل نگرفته بود در برابر چندین لشکر تا دندان مسلح  دشمن ایستادگی و مقاومت کردند.

وی افزود: دشمن در پیش بینی هایش به قدرت رهبری پی نبرده بود و با فرمان حضرت امام به بسیجیان و رزمندگان چنان تاثیری ایجاد شد که دشمن برای برای تصرف بخشی از  خوزستان بیش از 30 روز در پشت خرمشهر زمینگیر شد و مردم و نیروهای بسیج با کمترین امکانات و نیروهای ارتش با کمترین تجهیزات توانستند مقاومت کنند.

حکیمی با اشاره به حمایت سایر قدرت ها از نیروهای عراق گفت: لازم است این هفته را گرامی بداریم و از رزمندگان دعوت کنیم که به بیان خاطرات تاریخ دفاع مقدس بپردازند و نسل امروز را که بیش از 50 درصد از جمعیت کشور تشکیل می دهند با فرهنگ دفاع مقدس بیشتر آشنا کنند.

تمامی اخبار مازندران را در ( آژانس عکس مازندران ) دنبال کنید.

wad طراحی وب سایت برنامه نویسی و اپلیکیشن